mobil: 604 580 129

Email: velitel@hasici-mukarov.net

Rok 2013

Vytvořeno: 2. 7. 2013 18:11 | Zveřejněno: 25. 1. 2017 17:12
Napsal Hajný R.

29.6.2013 - toť na den 100-letý výročí konání Dětských hasičských odpolední v Mukařově, neboť to první se uskutečnilo 30.6.1913 za spolupráce a i finančního přispění ostatních spolků v naší vesnici.
Oslava se konala za budovou bývalé školy. Nové byly soutěžní disciplíny pro děti a vyvrcholením interaktivního odpoledne byla ukázka IHS.
Vše započalo tím, že dětem před očima dva lumpové založili požár a utekli! ... Děti dlouho nečekali a hned začali rozbalovat a natahovat hadice, připravovat útok na dva proudy, spojovat savice a začali hned hasit oheň, který po chvíli úspěšně zdolali!
A co dál?! Děti zavolali policii, jenž dorazila i s pejskem a po rychlém vyzpovídání účastníků kudy a kam lumpové utíkali, to už měl haryk skoro lehký...skoro!! - neboť pachatel začal po vyzvání příslušní ka policie nejen utíkat, ale i po něm střílet. To pejska tak rozlobilo, že hbitě rychle tiše k němu přiběhl, zakousl se a "milého" lumpa svalil k zemi. Je pravdou, že se posléze ještě pokusil utéct, ale huňáč si ho ohlídal. To druhý pachatel dopadl hůře - více se bránil, tak i pes musel více "zabrat"!
No ale lump-nelump oba zranění, tak museli být ošetřeni - to už byla práce pro členy Červeného kříže - samozřejmě že za odborných rad dětí.
V tento významný den se i předalo Čestné uznání KSH našemu dlouholetému členovi - Frantovi Hádkovi - a to z rukou pana starosty M.Rezlera z O.Ú. M.Skály.
Průběžně se předávaly diplomy z Dětské výtvarné soutěže, která proběhla v budově školy od středy do pátku a návštěvníci mohli svými hlasy podpořit malé umělce (výsledky SE PŘIPRAVUJÍ). Předaly se různá poděkování všem spolkům, sborům, družstvům, ale i jednotlivcům.
Ke konci odpoledne byl klasický útok družstev dětí se shazováním plechovek na čas.
Na konec chci poděkovat všem účastníkům co přišli a jejich rodičům, spolkům, Sborům co přijeli ukázat svoji zásahovou techniku, policii ČR z JBC a jejich psovi, členům ČČK - také z JBC - se šikovnými figuranty, velkým i malým sponzorům bez kterých by se toto odpoledne velmi těžko konalo, lidem a členům Sboru co jakkoliv pomáhali, pomohli či "jen" poradili a v neposlední řadě SV.Floriánovi za jeho přízeň a pěkné počasí. Zvláštní poděkování patří Borkovi Bryknarovi za jeho průvodní slovo s mnoha zvídavýma otázkama na soutěžící. Velký dík patří i našim manželkám, manželům, přítelkyním a milenkám za jejich trpělivost s náma po celý rok.
R.Hajný

Výsledky ze zápolení dětí naleznete ZDE


EDIT: Přidána FOTOGALERIE

Kategorie: