mobil: 604 580 129

Email: velitel@hasici-mukarov.net

Rok 2020

Vytvořeno: 14. 1. 2020 20:18 | Zveřejněno: 14. 1. 2020 20:18
Napsal Vele J.

ZPRÁVA O TECHNICE

 

    Po problémech v r.2019 s naší PS12 jsme požádali Standu Maturu z Dalešic o pomoc s její opravou, protože v našich řadách není nikdo, kdo by se mohl pustit do opravy motoru.     Vše se podařilo a Standovi patří obrovské poděkování.

    Další velký problém nastal s naším autem. Věděli jsme, že v létě mu končí STK a jeho kondice nedovolí, aby další kontrolou prošlo. Již v únoru jsme tedy začali hledat nové. Povedlo se sehnat Hyundai H1 Starex 4x4 od firmy Dobráci cz/sk z Havl. Brodu. Na toto auto nám zastupitelstvo obce odsouhlasilo potřebný obnos. Jeli jsme se do Havl. Brodu na toto auto podívat. Měli jsme několik výhrad, ale po utvrzení od prodávajícího, že vše bude tak jak požadujeme, jsme si tzv. plácli. OÚ zaplatil zálohu a už jsme se těšili, až budou dokončené všechny práce na vozidle a my budeme moci, na našem Dětském odpoledni, představit nové vozidlo.

Natěšení se však změnilo v noční můru. Ze strany prodávajícího byl najednou vše problém. Problém s dodavateli dílů, problém s firmou provádějící úpravy na vozidle, problém, problém, problém. Vrcholem všeho bylo oznámení, že pán odjíždí na celé září na dovolenou. Po další komunikaci došlo k vypovězení smlouvy a my jsme začali hledat nanovo.

Na konci listopadu jsme se dozvěděli, že obec Lány u Kladna prodává své vozidlo VW Transportér T5 4motion. Ihned jsme začali s velitelem zmíněné obce komunikovat a na 7. prosince jsme si dohodli prohlídku vozidla. To jsme prohlédli, projeli, zjistili fakta o opravách a bylo jasné, že o něj velmi stojíme. OÚ na MS tedy poslal nabídku na koupi vozu a ta byla při zasedání zastupitelstva obce Lány vybrána jako nejlepší. Tento čtvrtek jsme vozidlo převzali a čeká se jen na to, až bude zapsáno do IZS LK.

  O techniku se snažíme starat pravidelně a co nejlépe, o čemž jsou i vedeny písemné záznamy.

 Dále bych vás rád informoval o tom, že jsme se v r.2019 rozhodli, opět po dlouhých letech věnovat požárnímu sportu. V tomto nám velice pomohl pan Radek Havelka z SDH MS. A to nejen cennými radami ale i materiálně. Jemu patří obrovské poděkování! Po několika trénincích na hřišti na Malé Skále, jsme se zúčastnili noční soutěže v Dalešicích. Mezi všemi účastníky jsme jako jediní soutěžili v Péesech a se starými přilbami oproti ostatním týmům v elasťácích.  A také jsme zaujali tím, že jako jediní jsme měli vlastní roztleskávačky. V neposlední řadě jsme ale určitě zaujali tím, že v naší kategorii PS12 jsme se umístili na úžasném 6. místě!!! Více jsme toho v r.2019 vzhledem k ostatním povinnostem bohužel nestihli. Ale jak ještě bude zmíněno v plánu na rok 2020, by jsme chtěli býti v tomto i nadále aktivní.

   Poslední informace ode mne se týká našeho koupaliště.  V letošním roce bychom chtěli strhnout stávající objekt bývalých šaten a toalet, který nejen že je ostudou, ale již začíná být i nebezpečný. Na stejném místě vyroste nový domek, který bude sloužit z části jako sklad na zařízení potřebné na Dětské odpoledne a na nářadí na čištění a úpravu koupaliště. Tím se odlehčí naší zbrojnici, která praská ve švech. A z části pro umístění chemického WC při konání veřejných akcí.

 Na toto bylo zastupitelstvem OÚ pamatováno při schvalování rozpočtu na r. 2020 a na zázemí koupaliště byla schválena částka 100tis Kč. Za což zastupitelstvu v čele se starostou Michalem Rezlerem patří poděkování.

Předpokládáme, že celou částku nespolkne tato stavba, tak bychom chtěli zbytek  využít na opravu stávajících stánků v horní části areálu a na úpravu terénu v jejich okolí.

S pracemi chceme začít okamžitě po zimě, aby se vše stihlo co možná nejdříve.

                                                                                                                     Vele J.

Kategorie: