Sbor Dobrovolných Hasičů

Mukařov u Malé Skály

V sobotu 21. 8. se po roční pauze, kterou zavinila covid epidemie, opět konalo Dětské sportovní odpoledne. Jsme velmi rádi, že naše pozvání přijali pan starosta OÚ na Malé Skále Michal Rezler a starosta okrsku Frýdštejn a preventista z okresu, Richard Hajný.

Ti všechny návštěvníky přivítali v nově vybudovaném areálu u hasičské nádrže. Zároveň došlo k představení nové techniky naší JSDH. Po ocenění několika členů našeho sboru, za příkladnou práci, bylo zahájeno sportovní zápolení.

Tentokrát se soutěžilo v jedenácti disciplínách, kde soutěžící potrápili jak svaly, tak mozek.

Vše začalo během s proudnicí okolo požární nádrže a poté na jednotlivých stanovištích plnili další úkoly. Např. motání požárních hadic, vázání uzlů, záchrana tonoucího, zatloukání hřebíků a samozřejmě pro nejmenší - lovení rybiček a mnoho dalšího.

Po absolvování všech disciplín se ještě konala soutěž tříčlenných družstev ve zjednodušeném požárním útoku. Na závěr, tak jak už je u nás dobrým zvykem, se udělala pěna, ve které se vždy děti dostatečně vyřádí.

Po závěrečném vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií a předání cen přišla ještě jedna slavnostní chvíle. Z rukou starostky Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou paní Jiřiny Brychcí, obdržel za dlouholetou a obětavou práci pro hasiče, starosta našeho sboru pan Tomáš Pivrnec, medaili sv. Floriána.

Závěrem bychom chtěli mnohokrát poděkovat hlavním sponzorům, kterými jsou VODOHOSPODÁŘSKÉ STAVBY ZIKUDA, NADACE PRECIOSA A OÚ MALÁ SKÁLA, sponzorům Ontex Turnov a Tenneco Hodkovice n. M., bez kterých by se toto všechno mohlo jen těžko uspořádat.

Dále děkujeme všem návštěvníkům, kterých bylo 120 včetně téměř 40-ti dětí, že dodržovali všechna hygienická opatření, která jsme museli učinit. Oplátkou jsme se snažili, aby se všichni dobře bavili, najedli i napili. Děkujeme i sv. Floriánovi, který nám „tam nahoře“ zařídil neskutečně krásné počasí.

Moc se na všechny těšíme v roce 2022.

J.V.