Rok 2022

Vytvořeno: 9. 7. 2022 17:12 | Zveřejněno: 9. 7. 2022 17:12
Napsal admin

V sobotu 2.7.2022 se u požární nádrže konalo Dětské hasičské odpoledne se zaměřením na preventivní a záchranářskou činnost.

Úvodu se ujal náš dlouholetý člen a nyní starosta okrsku Frýdštejn R.Hajný který přivítal pana starostu OÚ Malá Skála M.Rezlera, zástupce okolních sborů a všechny přítomné.
Děti soutěžili v jedenácti disciplínách, jak sportovních tak i vědomostních a dovednostních. Běh na čas kolem požární nádrže, rozhození požárních hadic na cíl a jejich následné smotání, střelba ze vzduchovky, vrh vodou v kyblíku na cíl si děti užili v rámci sportovní činnosti, vědomostní znalosti požární výzbroje zamotaly hlavu i rodičům a v dovednosti s vázáním uzlů a zatloukáním malých či větších hřebíků neměli větších problémů.
Po mnoha letech této akce nás potěšilo a překvapilo, že nižší kategorie dětí chtějí soutěžit s těmi staršími a možná se jim i vyrovnat.
Po soutěžích jednotlivců následovala soutěž ve zkráceném požárním útoku. Ukázkou místních hasičů bylo odstartováno. Soutěž družstev nebyla rozdělena dle kategorií, jelikož si děti vytvořili tými mezi sebou. Za podpory dětí si útok vyzkoušeli i dvě družstva rodičů.
Každoročním ukončením Dětského odpoledne je ukázka pěny která je vždy očekávána. Závěrem byly odměněny nejen ti nejlepší, ale i ti, kterým se moc nedařilo.

Velké poděkování patří našim hlavním, dlouholetým a věrným sponzorům:

Nadace Preciosa, Vodohospodářské stavby Zikuda, OÚ Malá Skála, tuto akci též sponzorovali, SDH Mukařov, Ontex Turnov, Tenneco Hodkovice n.M., Machálek T.

Hasičského Dětského odpoledne se zůčastnilo 51 soutěžicích dětí za velké podpory rodičů. Je jenom našim přáním, aby to děti alespon trochu zaujalo a šli v našich dobrovolných stopách.

Z.Pivrnec - Jednatel SDH Mukařov

Fotografie jsou uvedeny ZDE

Výsledky:

kategorie do 3 let:

1. JAREŠ Davídek   (52 bodů)
2. GREGOR Davídek, VRBATA Dominik, PORŠ Kryštůfek, MATOUŠEK O.Tadeáš, MATOUŠEK O.Liliana, PRCHALOVÁ Rozárka,
   VRBATA Matyáš, HLAVÁČOVÁ Deniska, FLIEGER Martin, KOTRBOVÁ Terezka, KOVÁŘOVÁ Sára   (shodně 50 bodů)

Dívky 4-6 let: :

1. CHURAVÁ Terezka (52b)
2. KVAPILOVÁ Janička (50b)
3. ŠÄFROVÁ Emilka (49b)
4. JAREŠOVÁ Kristýnka, LANKOVÁ Maruška, KOVÁŘOVÁ Valentina (46b)

Chlapci 4-6 let:

1. HUDSKÝ Toník (51b)
2. KOZDERKA Tadeáš (50b)
3. PORŠ Edík (50)
4. RANDÁK Miki, KUBÁT Adam, ŠAŠEK Adam (48b)

Dívky 7-10 let:

1. VOJČINIAKOVÁ Lucinka (52b)
2. MATERKOVÁ Mája (49b)
3. KOUŠKOVÁ Karolína (48b)
4. VINŠOVÁ Eliška, MUSILOVÁ Hana, BUREŠOVÁ Pavla, DROBNÍKOVÁ Jitka, VOLÁKOVÁ Aneta (47b)

Chlapci 7-10 let:

1. VOJČINIAK Kuba (52b)
2. CHURAVÝ Adámek (52b)
3. DROBNÍK Michal (52b)
4. BULVA Tomáš, BUREŠ Matyáš, BUREŠ Tonda, FLIEGER Robin (50b)

Dívky 11-15 let:

1. SIVÁKOVÁ Magdalena (53b)
2. VOLÁKOVÁ Tereza (52b)
3. NĚMCOVÁ Natálka (50b)
4. NĚMCOVÁ Markéta, KOVÁŘOVÁ Rozálie (50b)

Chlapci 11-15 let:

1. BULVA Honza (52b)
2. VRBATA David (49b)
3. KOUŠEK Jaroslav (46b)

jako v minulých letech rozhodoval při stejném počtu bodů čas v běhu

Nejúspěšnější soutěžící: SIVÁKOVÁ Magdalena – 53 bodů

Nejmladší účastník:   VRBATA Matyáš – 3 měsíce

SOUTĚŽ DRUŽSTEV :

(nebyla rozdělena dle kategorií, jelikož si soutěžící vytvořili družstva mezi sebou)

1. KOUŠKOVÁ Karolína, MUSILOVÁ Hanka, VINŠOVÁ Eliška                                               21: 51
2. BULVA Honza, BULVA Tomáš, DROBNÍK Michal                                                               24: 84
3. FLIEGER Martin, FLIEGER Robin, RANDÁK Miky                                                                25: 09
4. HUDSKÝ Tonda, CHURAVÝ Adam, CHURAVÁ Terezka, VOJČINIAK Kuba                      26: 38
5. NĚMCOVÁ Markéta, VOJČINIAKOVÁ Lucka, VOLÁKOVÁ Aneta, VOLÁKOVÁ Terka     26: 69
6. BULVA Honza, BULVA Tomáš, LANKOVÁ Maruška                                                         27: 92
7. BORŠ Eda, ŠAŠEK Adam, ŠÄFROVÁ Emilka                                                                       33: 40
8. JURKA Bohouš, SOJKOVÁ Petra, SOJKOVÁ Žaneta                                                           42: 02

Pro zpestření se soutěže zúčastnily i 2 družstva dospělých:

1. FLIEGER Michal, FLIEGEROVÁ Renata, RANDÁKOVÁ Hanka                    24: 13
2. CHURAVÁ Zuzka, VOJČINIAK Honza, VOJČINIAKOVÁ Markéta                27: 31

Celková účast: 51 soutěžících dětí (48 v jednotlivcích + 3 další v družstvech)

Veškeré výsledky a texty dodal T.P.