mobil: 604 580 129

Email: velitel@hasici-mukarov.net

Zásahy 2023

Vytvořeno: 24. 6. 2023 4:21 | Zveřejněno: 24. 6. 2023 4:21
Napsal J.V.

Ve středu 21.6. se v dopoledních hodinách rozburácela siréna u naší hasičárny. Důvod byl jasný - svolávala se jednotka k výjezdu. Hořel patrový dům č.p. 114 "Na Kalhotech". IMG 20230621 WA0025

Naše jednotka dorazila na místo události jako první. Jeden člen zůstal v Dalešicích "u hřbitova", aby směřoval cisternové vozy na jedinou přístupovou cestu. Ostatní členové jednotky provedli bleskový průzkum a podali informace o situaci veliteli zásahu.

 

Dále jsme pomohli rozvinout bojové proudy. Po dohodě s velitelem zásahu jsme odjeli k našemu koupališti a tam jsme zřídili doplňovací místo pro cisternové vozy. Odhadem jsme jich naplnili cca ... MOC. 😉 Po likvidaci požáru byla naše jednotka spolu s kolegy z Malé Skály určena jako požární dozor na místě události. Zde jsme prováděli dohašovací práce. Ve 21:00 jsme předali místo PČR. 

 Ve čtvrtek celé dopoledne probíhalo na místě vyšetřování technikem HZS a kriminální policií. Výsledek nám není znám. 

 
IMG 20230621 WA0024
V odpoledních hodinách jsme odjeli na Malou Skálu doplnit palivo a do firmy Veseta, která nám, tak jako každý rok, dala balenou vodu na celý rok. Tímto bychom chtěli mnohokrát poděkovat. 
 
 
 
 Vzhledem k předpovědi počasí jsme po příjezdu zůstali v hasičárně a připravovali jsme techniku na případný noční zásah.
 
Po dokončení prací jsme byli na odchodu a v tom nám volal místní občan, že na místě včerejšího zásahu opět hoří. Okamžitě jsme informovali operační středisko a vyjeli jsme. Na místě bylo zjištěno, že došlo ke vznícení velké hromady dřeva a odpadu, které se v předchozím dni vyházelo z domu. K likvidaci tentokráte stačila voda z jedné cisterny a ženijní nářadí, kterým jsme celou hromadu rozebírali a vše se prolévalo vodou. Po úplné likvidaci byla opět naše jednotka určena k vykonávání dozoru. Ten jsme ukončili asi půl hodiny po půlnoci. 
 
 Do postele jsme se dostali asi až okolo půl druhé. A v hlavách jsme měli to, že se může každou chvilkou rozeznít poplach, protože se blížila velká bouřka. Naštěstí se tak nestalo a mohli jsme veselé spát až do rána, kdy většina z nás vstávala do práce. 
 
 
 
 
 
Závěrem bych chtěl poděkovat spoluobčanům, že si všímají okolí a včasným zavoláním se předejde daleko větším škodám. Volat můžete nám a nebo ještě lépe, přímo na linku 150 případně 112. 
    Všem přeji krásné letní dny a těším se na setkání na Dětském odpoledni 1.7. 
 
Vele J.
 
Více obrázků z obou zásahů naleznete ve Fotogalerii
 
Kategorie: